איך בוחרים דלת כניסה לבית
 

אם נסתובב באזור גוש דן נראה שלא מעט פרויקטים ושיפוצים במרכז לוקחים חלק בכל עת, בין אם מדובר בפרויקטים ציבוריים ובין אם בפרטיים. אחד האלמנטים החשובים ביותר בשיפוץ בית הוא בחירת דלתות חוץ. כשאנחנו מדברים על דלתות חוץ בתחום הבית אנו נתייחס לרוב לשני סוגים עיקריים: דלת הכניסה לבית שמהווה את הדלת החשובה ביותר מבחינת אסתטית, עיצובית ובטחונית כאחד ודלתות חוץ אחרות שלא נמצאות בפתח הבית כמו דלתות לחצר, למרפסת או לגינה. בחירה של דלתות חוץ שונה מבחירה של דלתות פנים וצריכה לקחת תחת חשבון שיקולי בטיחות וחשיפה למזגי אוויר משתנים ובנוסף לאלו להתאים את העיצוב של דלתות החוץ לפנים וחוץ הבית כאחד. אכן מדובר באתגר אמיתי , כיצד נבחר דלתות חוץ לבית? על כך במאמר הבא.

איך בוחרים דלת כניסה לבית?

בכדי לבחור בדלת כניסה לבית חשוב לעשות זאת בשלבים ולקחת בחשבון את כל השיקולים הבאים:
● התאמת עיצוב דלת הכניסה לסביבה הקיימת הוא שיקול חשוב מאוד בבחירת דלת כניסה לבית. לעיתים כשמשוטטים בחנות דלתות ורואים דלת שנעימה לעין לא חושבים האם היא באמת תתאים לעיצוב הבית הקיים ובכך ניתן להרוס כליל את העיצוב היפה והמושקע הקיים לבית.
● חשוב לדעת כי דלתות כניסה הם אחד הגורמים המרכזיים ביותר שימנעו פריצות או יקשו על פולשים לבית להיכנס אליו ועל כן הפן הביטחוני של דלת כניסה נכנס פה למשחק. בחרו דלת כניסה שעומדת תחת התקנים הנדרשים, אם אתם נמצאים באזור מסוכן יותר אף בחרו דלת עם מקדם ביטחון גדול יותר - יותר מנעולים, יותר צילינדרים ובריחים.
● חשוב לבחור בדלת כניסה שמיוצרת על ידי חברה מוכרת עם מוניטין טוב, זה יכול להבטיח מספר דברים: האחד הוא שדלת הכניסה תהיה איכותית ועמידה יותר לאורך שנים והשני הוא שהחברה תיתן את שירותי התמיכה והתיקונים בזמן סביר.
● בכדי לבדוק כי דלת הכניסה שבחרתם אינה מועתקת או חיקוי יש לבדוק את תווית האיכות בעלת המספר הסידורי על הדלת.
● לפני שמגיעים לחנות דלתות חשוב לעשות מדידות לחלל הכניסה לבית בכדי לבדוק איזו דלת תתאים שם ואילו שינויים תצטרכו לעשות בדלת בכדי להכניסה למקום הרצוי. בכך תגלו גם עד כמה גמישה יצרנית וחברת הדלתות בשינוי ושיפוץ הדלת בהתאם לצרכיכם.
● רצוי לעיין בקטלוגים למיניהם בכדי לקבל רושם על סוגי ועיצובי דלתות כניסה שקיימות בשוק ולעשות בחירה ראשונית במספר דגמים שימקדו אתכם ברגע שתגיעו לחנות ויחסכו זמן רב. גם אם בחרתם דגם מסויים אל תהיו נעולים עליו, כשתגיעו לחנות תסתכלו על כל המבחר ופתחו עיניים למבצעים והטבות.
● הגדירו לעצמכם תקציב לרכישת דלת כניסה והשתדלו לעמוד בו ככל האפשר. דלתות כניסה מגיעות במגוון רחב של מחירים ולא פעם נתפתה לרכוש דלת שחורגת מהתקציב שלנו.

איך בוחרים דלתות חוץ?
באשר לדלתות חוץ לבית הבחירה היא דיי דומה לדלתות הכניסה בשיקוליה ודגשיה. אך בניגוד לדלתות כניסה דלתות חוץ אחרות לבית הן לא תמיד בולטות ונראות לעין כמו דלת הכניסה. כך למשל דלת לחצר האחורית, לגינה או למרפסת בקומה שנייה נראית יותר מפנים הבית מאשר מחוצו. כשבוחרים דלתות חוץ לבית יש לקחת בחשבון כי קיימות דלתות שקופות ודלתות אטומות כאחד. אם תרצו שדלת החוץ תשמש גם כאמצעי להכנסת אור לפנים הבית תוכלו להשתמש בדלתות זכוכית מעוצבות למיניהם , אם תרצו לשמור על פרטיות פנים הבית תוכלו לבחור בדלתות כהות. הקפידו לבחור דלת חוץ על פי שאר סגנון הבית - התייחסו לריצוף, לצבע הקירות, לסביבה הפנימית והחיצונית כאחד שישתלבו בהרמוניה.

חומרי הגלם - לדלתות חוץ וכניסה
אחד האלמנטים החשובים ביותר בבחירת דלתות כניסה ודלתות חוץ ככלל הוא חומר הגלם מהן עשויה הדלת. בניגוד לדלתות פנים, דלתות חוץ נחשפות לאלמנטים של הסביבה באופן קבוע - לגשמים, רטיבות, לחות, שמש ישירה וכו'. כל אלו גורמים לדלת להתבלות במהרה ועל כן יש לבחור בחומרי גלם עמידים וחזקים שיאריכו שנים. דלתות עץ למשל ידרשו תחזוקה גבוהה יותר הכוללת שימון הדלת לעיתים קרובות, תיקון סדקים ולקחת בחשבון כי דלת שעשויה מעץ בלבד לא תהיה חזקה ובטחונית מספיק כדלת כניסה. דלת פלדה יש לוודא כי היא "אל-חלד" וגם אותה יש לתחזק בהתאם וכן הלאה.
 

 
א.פ.מנעולים ודלתות
התקנת דלתות ושירותי מנעולנות |  1800-20-20-96 / 050-6795049
חוסם | דלתות מעוצבות | מנעולןשיתופי פעולה |
לייבסיטי - בניית אתרים