דלתות כניסה מפלדה לבית

שוק הדלתות, מוצף במגוון רחב של סוגי דלתות – דלתות בעיצובים שונים, בצבעים שונים, עשויות חומרים שונים – דלתות לכל סגנון אישי ולכל טעם, דלתות לכל דורש! לשם הבהרה, נעשה אבחנה עיקרית: יש דלתות שהן מיועדות עבור החדרים הפנימיים של הבית (או הדירה, או המשרד), ויש דלתות שתפקידן לשמש כדלתות חיצוניות, כלומר לתפקד על תקן של דלתות כניסה. ההבדל בין השניים הוא הבדל מהותי. דלתות שהן עבור חדרים פנימיים, בד"כ יהיו עשויות מחומרים שהם לא חזקים במיוחד (כמו עץ, זכוכית, פייברגלאס וכדו') לעומת דלתות כניסה חיצוניות שיהיו עשויות מחומר מאסיבי - בד"כ פלדה.

בארץ מזוהות דלתות הכניסה לבית עם המותג הידוע "פלדלת". פלדלת הייתה החברה הראשונה בארץ שקמה ויצרה דלתות פלדה עבור מיגון אישי של הבית. ברבות השנים קמו לחברה הזאת באופן טבעי קונקורנציות וכל מיני מתחרים, אבל השם נהפך שגור. מי שרוצה כיום דלת למיגון אישי של הבית (גם אם היא לא בהכרח של חברת פלדלת) יגיד ויאמר למוכר או למתקין שהוא מעוניין בדלת "פלדלת" – ממש כמו שאחד שמעוניין במקרר יבקש לעצמו "פריג'ידר", או כזה שמעוניין בטלפון נייד יבקש לעצמו "פלאפון".

על כל פנים, מה שמבדיל דלת כניסה ראשית של הבית מדלת פנימית הוא החומר החזק ממנו הדלת עשויה (כפי שכבר הסברנו פלדה לעומת עץ או זכוכית). הבדלים נוספים בין דלת פלדה לדלת רגילה, מתקשרים גם הם למיגון המאסיבי שהדלת באה לספק:
• דלת פלדה תכיל משקוף עשוי פלדה - לעומת משקוף עץ שיהיה בדלת רגילה.
• דלת פלדה תכיל צירים עשויי פלדה - לעומת צירים פשוטים עשויי מתכת בדלת רגילה.
• דלת פלדה תכיל הרבה יותר בריחים (בין שבעה לשמונה בריחים) לעומת שני בריחים שמצויים בדלת רגילה.
• דלת פלדלת תכיל מספר של צילינדרים (ארבע, שבע או עשר – תלוי ברמת המיגון המבוקשת) לעומת צילינדר אחד שקים בדלת רגילה.

לא בכדי, דלתות פלדה הפכו במרוצת השנים ל"חביבות הקהל", עד כמה שזה נוגע למיגון אישי של הבית. דלתות פלדה הן חזקות ביותר (כמו שכבר הובהר), בטוחות מאד, עמידות בפני שבירה ובפני פריצת מנעולים, ואם כל זה אינו מספיק – היום, הן גם אפילו מגיעות במגוון רחב של עיצובים וסגנונות לפי בקשת הלקוח. אם בעבר דלתות פלדה התאפיינו במראה שהוא מלנכולי ואפרורי, מראה כבד עגום ומדכא שבעיקר אפיין מפעלים ומבני תעשייה – הרי שכיום ניתן לרכוש דלתות כניסה מפלדה לבית, במראה שהוא לכל הפחות יצירת אומנות. דלתות פלדה זמינות במגוון של טקסטורות, מגוון של מראות, וגם בהרבה צבעים וגימורים. המשקיעים, יכולים אפילו לרכוש לעצמם דלתות פלדה שהן בגימור של פייברגלאס או בגימור של עץ לבית. ככה משיגים גם את התחושה של דלת מיוחדת ומעוצבת לבית, ביחד עם המיגון והביטחון שיש בדלת פלדה. דלת פלדה חזקה – במסווה של דלת עץ (או זכוכית).

לפני שקונים דלת כניסה לבית, חשוב מאד לערוך סקר שוק מקיף. לעיתים החברה המספקת את הדלת, תספק גם את שירות ההתקנה. מן הצד השני, קיימת האפשרות לרכוש את הדלת שאנחנו רוצים בנפרד, ולאחר מכן להזמין את שירותי ההתקנה בנפרד (עפ"י רוב מתקיני דלתות או מנעולנים הם אלו שהכי מוסמכים לבצע כזה סוג של עבודה). חשוב שדלת הכניסה תהיה בעלת תו תקן ומאושרת ע"י כל הגורמים המוסמכים. בנוסף, חשוב גם שההתקנה של הדלת תיעשה "עפ"י הספר" ולפי כל התקנים. התקנה שאינה נעשית בצורה מקצועית היא לא בטיחותית. היא תמנע מהדלת להיות יציבה וחזקה.

עוד דבר שכדאי לזכור ברגע שבוחרים דלת כניסה – הוא בשום פנים ואופן לא להתקמצן ולא לחסוך! לא שאנחנו מעודדים כאן להוציא הון עתק על הדלת הכי מעוצבת והכי משוכללת שקיימת בשוק, אבל מן הצד השני לא כדאי להתפשר על דלת פשוטה וזולה. צריך להבין שדלת כניסה היא ההגנה הראשית של הבית. מעבר לכך, מדובר גם בהוצאה שהיא חד פעמית, כי מרבית הסיכויים שלא תצטרכו להחליף את הדלת לפחות בעשר עד חמש-עשרה שנים הקרובות (אלא אם כן עברתם דירה או עברתם פריצה). אי לכך שווה להשקיע על דלת טובה כל שקל שיש לכם. דלת כניסה חזקה, אמינה ובטוחה היא המפתח שלכם לשקט נפשי ולקצת שלווה.


 

 
א.פ.מנעולים ודלתות
התקנת דלתות ושירותי מנעולנות |  1800-20-20-96 / 050-6795049
חוסם | דלתות מעוצבות | מנעולןשיתופי פעולה |
לייבסיטי - בניית אתרים