כשביטחון ודקורציה נפגשים

אין טוב ממראה עיניים

לעיתים, כשאנחנו פונים לעצב ולתכנן חלל מסוים, אנחנו נוטים לשכוח את עיצוב הדלת ללא הצדקה. חשיבות הדלת איננה פחותה מחשיבות צבע הקיר או הווילון הנשפך על הוויטרינה. הדלת, בה אנחנו נכנסים מספר פעמים ביום, היא למעשה הפנים של החלל. כפי שפרצופו של אדם הוא האיבר הראשון בו אנו מבחינים בעת שאנו פוגשים במישהו, כך הדלת היא האובייקט הראשון בו נתקל כשנגיע למקום מסוים, בין אם בית קפה, בית חברים או דלת בכניסה לקליניקה של רופא.
דלת יכולה לעורר אצל העוברים בה רגשות רבים. היא יכולה להיות מעוצבת ומסקרנת, כזו שתעורר בנו את המחשבה מה מסתתר מאחוריה, היא יכולה להיות בעלת מראה פשוט ולעורר בנו תחושת ביתיות, או להיות עשויה זכוכית ולתת לנו תחושה של יוקרה. פתיחה של דלת וכניסה לחלל נשמעות כמו פעולות בנאליות אותן אנחנו עושים יום ביומו, אך יש בהן די כדי לעורר את יצר הסקרנות של האדם העובר בדלת. על כן, כשניגשים לעצב חלל מסוים, חשוב להכיר את מאפייניו ועל פיהם לבחור בקפידה דלת שלא תבייש את הנמצא מאחוריה,
דלתות מעוצבות נעשו לעניין שבשגרה, והיום, אנשים רבים מעצבים דלתות על פי בקשה והזמנה, שכן כולם רוצים דלת ייחודית רק להם.


ללכת על בטוח

חשבו, מהו החלל אותו תרצו לעצב? דלת הינה כרטיס הביקור לבית, וחשוב כי תהווה רמיזה לעיצוב אותו יפגוש הנכנס לאחר שפתח את הדלת. לחללים המעוצבים בפרקט ועושים שימוש נרחב בעץ, רצוי להשתמש להשלמת המראה בדלת מעץ. חללים המעוצבים באובייקטים אוריינטאליים וצבעוניים, יהיו מתאימים לדלת בעלת ויטראז' צבעוני. דלת לבנה לדוגמה, עם גילוף עדין, תהיה מתאימה לעיצוב חלל פשוט בעל קווים נקיים, כמו מכון לרפואה אסתטית. דלתות מעוצבות יכולות לכלול אין ספור אלמנטים החל מגילוף, ויטראז', ועד לפרזול והרשימה עוד ארוכה. דלתות הן מודה המתחלפת תכופות והיא מחייבת את יצרניות הדלתות להיות דרוכות ולהתאים את עצמן לדרישות השוק. על אף החשיבות שבעיצוב הדלת, חשוב לשמור על דלת לא מזמינה מדי, הביטחון הוא אחד הקריטריונים החשובים ביותר, אם לא החשוב שבהם. ככל שהדלת תראה יוקרתית ומעוצבת יותר, כך גבוהה הסבירות כי היא תמשוך אליה אורחים לא רצויים. בבחירת דלת, חשוב לבחור בדלת שעל אף עיצובה, בכל זאת תשמור על קווים סולידיים.
חשוב לזכור שבסופו של דבר, על אף היותה אובייקט עיצובי, תפקידה העיקרי של הדלת היא לבטח את יושבי הבית ולתת להם תחושה כי הם נמצאים במקום בו לא קיימת סכנה. 

 


  

 
א.פ.מנעולים ודלתות
התקנת דלתות ושירותי מנעולנות |  1800-20-20-96 / 050-6795049
חוסם | דלתות מעוצבות | מנעולןשיתופי פעולה |
לייבסיטי - בניית אתרים