דלתות או לא להיות

האדם הוא יצור חברתי, על כך מסכימים כל הפסיכולוגים. כיצור חברתי, שואף האדם תמיד להיות בקרבת אנשים, בין אם מדובר במשפחה, בקרובים או בחברים. כמובן, ישנם אנשים פתוחים יותר ומסוגרים יותר. ישנם כאלה שמקפידים להדגיש כי דלתם תמיד פתוחה (דלת רשת קלילה או פשוט וילון צבעוני) – תמיד ניתן להגיע אליהם, להתקשר ולהתכתב על נושאים מנושאים שונים; לעומתם ישנם כאלה שדלתם סגורה או פתוחה רק לכדי חריץ קטן (מדובר בדלת כבדה מאוד) ואם ברצונך לשוחח עימם, יהא עליך קודם כל לדפוק על דלתם ולחכות עד אשר יאשרו לך להיכנס. בשני המקרים הללו הדלת הינה, כמובן, דלת מטאפורית ולא פיזית. הרי אין באמת אנשים אשר מסתובבים עם דלתות על גביהם (למעט מובילים או בנאים), אך לכל אדם באשר הוא יש דלת רוחנית כאשר מהותה ופתיחתה נתונות לבחירתו שלו בלבד. הדלת מספקת מעין מעטה הגנה, כיסוי לעולמו המופשט של האדם כאשר הוא המחזיק בצרור המפתחות הראשי והוא הבוחר למי לשכפל מפתח. אם כן, יוצא שלכל אחד מאיתנו יש יותר ממפתח אחד על צרור המפתחות שלו. מפתח אחד עבור דלתו שלו ומפתחות נוספים עבור דלתות מעוצבות של אנשים אחרים, אשר בטחו בו מספיק והסכימו לאפשר לו כניסה לעולמם (עד גבול מסוים, שהרי אף אחד לא יכול לפתוח מבחוץ דלת שננעלה עם סוגר מבפנים!).


מועדון הדלת הפתוחה

כידוע, דלתות מעוצבות עשויות מחומרים מסוגים שונים, כגון: עץ, פלסטיק, רשת, מתכת, ברזל ועוד, כאשר החומר החזק ביותר הוא החומר ממנו עשויה הדלת. אדם אשר מציב דלת כזו בפתח עולמו ובפתח ביתו הוא אדם אשר עשה חושבים והגיע למסקנה שעל רכושו - הן הגשמי והן הרוחני - רק דלת כזו תוכל לשמור באמת ורק עם דלת כזו הוא יוכל לישון בשקט ולהיות רגוע למרות שמפתחות לעולמו מצויים בידי אחרים. רק לדלת כזו יש נעילה הרמטית מצוינת כשלחור המנעול שלה מתאים מפתח אחד ומיוחד שאין דומה לו בדלתות האחרות, מה שתורם לחיזוק הרגשת הביטחון האישי, המשפחתי והביתי. אז לאיזה מועדון אתם משתייכים? האם אתם חברים במועדון הדלת הפתוחה או במועדון הדלת הסגורה? האם בחרתם להציב בפתח ביתכם ועולמכם דלת רשת קלילה שכלל לא ננעלת והעולם כולו מוזמן לקפוץ לביקור, לשתות כוס קפה עם עוגת קינמון? או שאולי בחרתם להציב בכניסה למעונכם ולנפשכם וחילקתם עותקים מהמפתחות לחברים ולבני משפחה קרובים בלבד, וכל אדם אחר אשר מעוניין לשוחח עמכם מוזמן לצלצל בפעמון ולהמתין לקרקוש הפתיחה?

 

על סירים ומכסים

בין אם כך ובין אם כך, אין זה משנה, שהרי משחר ההיסטוריה האנושית האדם נחשב כעולם ומלואו. עולמו של כל אחד ואחד מאיתנו גדוש ועמוס בנבכי מחשבותינו הכמוסות כמו שהבית של כל אחד מאיתנו מכיל חפצים מסוגים שונים ובעלי ערך משתנה, יקר יותר או פחות. בעולם הפתוח והחברתי של היום מוטלת עלינו משימת השמירה על פרטיותנו מול הסביבה שבחוץ, וכשם שלכל סיר יש מכסה כך גם לכל בית יש דלת.. 


 

 
א.פ.מנעולים ודלתות
התקנת דלתות ושירותי מנעולנות |  1800-20-20-96 / 050-6795049
חוסם | דלתות מעוצבות | מנעולןשיתופי פעולה |
לייבסיטי - בניית אתרים