מיהו מנעולן

מיהו מנעולן?
ההגנה על בטיחות הבית והרכוש שלנו מעסיקה אותנו לא מעט, ומשום כך אנו משקיעים בדברים כמו דלתות כבדות, מנעולים ואזעקות. ברוב המקרים משמשים אמצעים אלו להגנה על הבית או המכונית מפני פורצים, אך ישנם מקרים בהם משהו משתבש ואנחנו מוצאים את עצמנו נאלצים להתמודד איתם בעצמנו. לדוגמא, במקרה שבו טרקנו את דלת הבית או המכונית רק כדי לגלות מיד לאחר מכן שהמפתח שלנו נשאר בפנים. או כאשר האזעקה מתחילה לפעול ואנחנו לא מצליחים לנטרל אותה. במקרים כאלו אין לנו ברירה אלא לפנות לאדם מקצועי שיידע לפרוץ את הדלת או להפסיק את האזעקה, או במילים אחרות מנעולן.

כיום בעידן האינטרנט יכול כמעט כל אחד ללמוד איך לפרוץ באופן חובבני את רוב המנעולים הפשוטים, אך אם נסתמך על כך יש סיכוי סביר שנגרום יותר נזק מתועלת. זאת הסיבה שאסור בשום פנים ואופן לפנות לחובבנים המציעים את שירותיהם בזול, ועשויים להשאיר אותנו עם דלת שבורה או אזעקה שלא ניתן עוד להשתמש בה. במקרים כאלו הנזק הכספי גדול הרבה יותר מן התשלום שהיה לוקח מנעולן מקצועי, שהיה עושה את העבודה בצורה חלקה ונקייה. אפשר למצוא מנעולנים כאלו בקלות באינטרנט, וכדאי מאוד לקרוא את המלצות הגולשים שנהנו משירותיהם בעבר. כדאי אפילו להחזיק את מספר הטלפון של מנעולן כזה בארנק למקרה הצורך, ועדיף להחזיק מגנט שלו על גבי הצד החיצוני של הדלת (למקרה המצער שבו הארנק נשאר בדירה או במכונית הנעולות…).

ולסיום חשוב מאוד להזכיר כי מנעולן מוסמך חייב להיות מצוייד בתעודה משטרתית שמאפשרת לו לעסוק במקצוע. ישנם לא מעט נוכלים אשר ממהרים לנצל מצוקות של אלו מאיתנו שנותרו מחוץ לבית באמצע הלילה, אך למעשה מדובר בפורצים לכל דבר. אלו יכולים לשכפל את המפתח בלא ידיעתנו ולהיכנס לדירה במועד מאוחר יותר, או פשוט להסתלק עם המכונית ברגע ששחררו את האזעקה. אל תהססו לבקש מן המנעולן שהזמנתם כי יציג לכם את התעודה לפני שהוא מתחיל בעבודתו, וגם כאן אסור להתפתות למחירים נמוכים אשר עלולים בסופו של דבר לעלות לכם ביוקר רב.

 

 

  

 
א.פ.מנעולים ודלתות
התקנת דלתות ושירותי מנעולנות |  1800-20-20-96 / 050-6795049
חוסם | דלתות מעוצבות | מנעולןשיתופי פעולה |
לייבסיטי - בניית אתרים